05 listopada 2018
W dniu 31.10.2018 r grupa Biedronek
wraz z grupą Motylków wybrała się na wycieczkę do Maciejowego Sadu w Lutyni. Celem wycieczki była obserwacja prac sadowników  jesienią w sadzie. Nasze dzieci poznały różne rodzaje gatunków jabłoni i jabłek: np.: Breburn, Szampion.
W trakcie zwiedzania sadu dzieci dowiedzialy się, które owady pomagają sadownikom w zapylaniu kwiatów jabłoni wiosną. Staraliśmy się wszyscy zapamiętać ich nazwę: murarki ogrodowe. Biedronki
i Motylki samodzielnie zrywały jabłka
z jabłoni do przygotowanych woreczków które mogły zabrać do domu. Na koniec wycieczki czekał nasze dzieci przepyszny poczęstunek z zerwanych jabłek: sok jabłkowy. Dzieci jadły również zerwane świeże i soczyste jabłuszka. Biedronki i Motylki bawiły się wyśmienicie i wróciły do przedszkola pełne radości i przyjemnych wrażeń. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w towarzyszeniu i opiece.
Wycieczka Biedronek i Motylków do Maciejowego Sadu