14 października 2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas 4c, 6a oraz 6b udali się 9. października na wycieczkę do Gniezna i Biskupina.

Po 3 godzinach podróży mali podróżnicy dotarli do pierwszego przystanku, tj. katedry w Gnieźnie, gdzie za przewodnikiem poznali kilka interesujących faktów na temat jednego z najważniejszych miejsc w historii Polski.

Nie było czasu na odpoczynek, gdyż kilka godzin później dzieci przemierzały już tereny dawnej osady w Biskupinie, gdzie z pomocą przewodników poznawały tajniki dawnego życia m. in. uczestnicząc w lekcji na temat funkcjonowania pierwszych gospodarstw domowych.

Po całym dniu wrażeń i przejażdżce kolejką wąskotorową nadszedł czas na ostatni i jednocześnie najbardziej wyczekiwany punkt programu, czyli wizytę w McDoland’s.

Wycieczka do Gniezna i Biskupina