Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej

5 października grupa Sówek wybrała się do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. Dzieci były bardzo przejęte wycieczką.

Podczas zwiedzania Pani przewodnik opowiadała nam o życiu ludzi począwszy od epoki kamienia po epokę brązu. Dowiedzieliśmy się jak zmieniał się styl życia człowieka na przestrzeni wieków. Oglądając różne wystawy mogliśmy zaobserwować jak zmieniały się narzędzia wykorzystywane przez człowieka, jego domostwo oraz zwyczaje. Mogliśmy również dowiedzieć się wielu ciekawostek o Środzie Śląskiej i jej historii.

Po obejrzeniu skarbów z minionych epok wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Najpierw Pani prowadząca warsztaty opowiedziała nam skąd się bierze glina i jak na przestrzeni czasu zmieniał się sposób wyrabiania naczyń. Następnie  każdy przedszkolak wykonał z gliny swoje naczynie. Wszystkim sprawiło to wiele radości. Dzieci bardzo się starały, aby ich naczynie było niepowtarzalne.

13 października 2021