Wycieczka do sadu

W piękny, słoneczny, wrześniowy dzień dwie grupy przedszkolne Kangurki i Tygryski wybrały się na wycieczkę do Maciejowego Sadu w Lutyni.

Przedszkolaki zachwycone były wieloma odmianami owoców i podziwiały dorodne jabłka mieniące się w blasku słonecznych promieni.

Poznały wiele gatunków jabłek oraz nietypową odmianę pszczół, które nie wytwarzają miodu lecz służą do naturalnego zapylania kwiatów drzew owocowych – pszczoły murarki ogrodowe.

Z dużym zaciekawieniem słuchały wskazówek jak należy prawidłowo zrywać jabłka.

Największą frajdą dla dzieci było samodzielne zrywanie jabłek do przygotowanych woreczków i zabranie ich do domu.

Zapach i błyszcząca skórka owoców były najlepszą zachętą do spożywania witamin.

Na koniec wycieczki czekał na dzieci pyszny sok jabłkowy.

W transporcie jabłek z sadu do przedszkola pomogli nam rodzice za co serdecznie dziękujemy.

Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Do przedszkola wróciliśmy trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni z udanej i bardzo pouczającej wycieczki.

22 września 2021