10 czerwca 2019

W dniach 28 – 31 maja2019 roku uczniowie klas szóstych i siódmych szkoły podstawowej w Lutyni wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Torunia, Trójmiasta i Malborka.

W pierwszym dniu  zwiedziliśmy Toruń ( uczniowie samodzielnie wypiekali pierniki ). Potem z przewodnikiem spacerowaliśmy i poznaliśmy historię miasta.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Trójmiasto. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, a następnie rynek w Gdańsku. Płynęliśmy również statkiem oraz spacerowaliśmy po molo w Sopocie.         Pod koniec dnia poszliśmy na plażę i podziwialiśmy zachód słońca.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Malborka aby zwiedzać największy na świecie zamek krzyżacki .  Później udaliśmy się do Rozewia, gdzie z latarni morskiej podziwialiśmy okoliczne widoki.

Ostatni dzień to wizyta w fokarni na Helu. Cała wycieczka była sporą porcją wiedzy, jak również  świetnej zabawy.

Wyjazd klas 6 i 7 do Trójmiasta