29 października 2019

24 października 2019 r. uczniowie klasy 7b i 6b uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w ramach projektu „Kuźnia odkrywców wiedzy”. Zajęcia poprowadzono w dwóch grupach. Pierwsze - temat „Przedsiębiorca” z modułu „Odkrywcy”- to warsztaty wykorzystujące metody bazujące na odkrywaniu i samodzielnym dociekaniu naukowym oraz kierowaniu własną aktywnością. Drugie - to zajęcia z modułu „Poszukiwanie w sieci” - rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem TIK – WebQuest. . Zajęcia te dają uczniom możliwość rozwoju umiejętności kluczowych takich jak: kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, porozumiewania w językach obcych, inicjatywność i przedsiębiorczość. Już za miesiąc kolejne spotkanie i kontynuacja rozpoczętych działań.

Dorota Palczyńska

Wyjazd na Uniwersytet Ekonomiczny - „Kuźnia odkrywców wiedzy”