Zabawy z piaskiem kinetycznym.

Dzieci uwielbiają zabawy w piaskownicy. Choć pogoda jest ostatnio łaskawsza i pozwala na dłuższe wyjścia na plac zabaw, to zabawy piaskiem nadal są niemożliwe. Dlatego Pszczółki poradziły sobie z tą trudnością, tworząc w przedszkolu piasek kinetyczny. Piasek ten, tak lubiany przez dzieci, dostępny jest w wielu sklepach. Po co go jednak kupować, skoro można go zrobić samodzielne? Wystarczy do tego mąka pszenna, olej i barwnik spożywczy. My wybraliśmy naturalne przyprawy, które nie tylko ładnie zabarwiły piasek, ale do tego miały przyjemny zapach – kurkumę i kakao. Samodzielne tworzenie i zabawa takim piaskiem to nie tylko fantastyczna zabawa, ale również świetne ćwiczenie dla małych rączek, tak ważne w przygotowaniu do nauki pisania.

Oprac. A. Mocniak

13 marca 2019