ŻABKI POSKROMIŁY ŻYWIOŁY

Woda, powietrze, ogień i ziemia, to 4 żywioły które były tematem zajęć w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury - księga eksperymentów”. Uczestnicząc w eksperymentach dzieci mogły obserwować zachowanie się materii które wchodziły w różne reakcje łącząc się z innymi. Była więc okazja by przeprowadzić eksperyment z rosnącym balonem, kolorowymi wulkanami czy też gasnącą świeczką itp. . Te i inne eksperymenty dostarczyły dzieciom niesamowitej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Bo jakież było ich zdziwienie, kiedy najpierw omawialiśmy temat, a następnie poprzez eksperyment potwierdzić prawidłowości zachodzące w przyrodzie. Na koniec  zajęć Żabki wykonały prace plastyczną – ZIEMIA(  farbą puchnącą ), którą  wcześniej wykonały. Dla naszych małych naukowców było to prawdziwe laboratorium pobudzające wyobraźnię, dające  wiele radości i zabawy.

Opracowała :

Bozena Perłak