Żabki w Maciejowym Sadzie

Dzień 10 września zapadnie w pamięci naszych dzieci jako super wycieczka do gospodarstwa sadowniczego Maciejowy Sad.  Już podczas spaceru do sadu mieliśmy okazję do utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i doskonalenia wiedzy o mijanych atrakcjach przyrodniczych. Po dotarciu do celu, dzieci miały okazję poznania pracy sadowników w całym, rocznym cyklu produkcji jabłek.  Dzięki super ciekawej prelekcji Pani Eweliny, dzieci poznały każde ze stadium rozwoju jabłoni od kwiatów i zapylenia do zrywania jabłek i produkcji skoku. Każde z dzieci miało okazję by osobiście zrywać i zabrać ze sobą super smaczne jabłka.

Serdeczne podziękowania dla Pani Eweliny i właścicieli Maciejowego Sadu, za przekazaną wiedzę
i przygotowane atrakcje.

Opracowała: