Żabki w sadzie

Każde z naszych dzieci miało okazję zerwania soczystych i zdrowych jabłek w Maciejowym Sadzie. Podczas wycieczki do dzieci poznały owady bez których proces zapylania nie miałby miejsca. Proces wegetacyjny jaki zachodzi w drzewach owocowych w poszczególnych porach roku aż do jesieni, kiedy następuje zbór owoców był kolejnym zagadnieniem który wzbudzał zainteresowanie dzieci. Była to lekcja, która zakończyła się „minizbiorem” owoców i degustacją soku jabłkowego. Każde z dzieci mogło zerwać owoce w ilości pozwalającej na niestrudzony powrót do przedszkola. Jednak zapewne wcześniejsza degustacja przepysznych owoców sprawiła, że wyszliśmy z sady z trochę większym zapasem przepięknie wymalowanych słońcem owoców.

Opracowała: Bożena Perłak

23 września 2019