Zdrowo i kolorowo

Zdrowie to oprócz aktywności fizycznej również odpowiednia dieta. Nic tak dobrze nie wpływa na zdrowie dzieci niż odpowiednio zbilansowane posiłki, zawierające mnóstwo witamin i składników odżywczych. Dzieci od najmłodszych lat należy zaznajamiać z jak największą ilością smaków, podawać owoce i warzywa w różnych atrakcyjnych formach. Już od najmłodszych lat trzeba ich zarazić miłością do zdrowego żywienia, do eksperymentów kulinarnych, do próbowania i smakowania. Warto pokazać naszym przedszkolakom, że czasami z niezbyt atrakcyjnego warzywa czy owocu można wyczarować smaczne danie.

Realizując projekt " Zdrowo i kolorowo" dzieci mają okazję nie tylko dotknąć, powąchać, a nawet pokroić warzywa i owoce, których wcześniej nie znały. Świetnie się przy tym bawią i mogą spróbować własnych wyrobów:) W zeszłym tygodniu Skrzaty wykonały sałatkę jarzynową.

Opracowała: K. Lusar

22 maja 2021