28 kwietnia 2024

Moja Ziemio ukochana,

życzę słońca Ci od rana,

czystej wody i powietrza,

żebyś była coraz „lepsza’.

Pięknych pól i czystych lasów

trochę chmurek, śpiewu ptaków,

pięknych kwiatów letnia porą,

boś Ty naszą jest podporą.

Bardzo wszyscy Cię kochamy

i się bardzo postaramy,

by najmniejszy skrawek Twój

czysty był jak wody zdrój.

22 kwietnia w naszym Żłobku obchodziliśmy Dzień Ziemi. Świętowanie rozpoczęło się piosenką „Ziemia wyspa zielona”. Z okazji tego ważnego święta podczas zajęć Myszki zapoznały się z pomniejszonym modelem ziemi-globusem. Dzięki zabawie badawczej z latarką i globusem dzieci poznały zjawisko powstawania dnia i nocy, oraz dowiedziały się, że nasza kula ziemska ciągle się kręci nie tylko wokół słońca, ale również wokół własnej osi. Także dzieci dowiedziały się na czym polega segregacja odpadów, jak dbać o przyrodę, wodę, powietrze, tak, aby nasza Ziemia była coraz piękniejsza i czysta. Na znak tego, że wszyscy chcą aby nasza planeta była czysta i zielona, wszystkie dzieci odbiły swoją rączkę zamoczoną w zielonej farbie na wspólnym plakacie, wykonanym z okazji tego tak ważnego święta. Dzieci obiecały, że będą dbać o Matkę Ziemie, by żyło się na niej zdrowo i przyjemnie.

Opracowała Walentyna D.