Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Głośne czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, buduje więzi między rodzicami i dziećmi, między czytającymi i słuchającymi .

W naszej szkole czas ten obchodziliśmy głośno czytając. Starsi uczniowie przygotowali teksty dla uczniów kl.I-III. Dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu, odgadywały zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące opowiadań, aktywnie uczestniczyły w zabawach.  W klasach starszych nauczyciele czytali fragmenty ciekawych tekstów.

Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania.

Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.

Zapraszam wszystkich czytelników do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.

02 października 2023