„Dzień Ziemi” w naszej szkole

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.  Uczniowie naszej szkoły  włączyli się szereg działań promujących ideę ochrony środowiska.

W klasach IV – VIII na lekcjach przyrody i geografii z realizowano projekt „Dzień Ziemi”, w ramach którego uczniowie wykonali plakaty promujące ideę zrównoważonego rozwoju, ukazujące współczesne zagrożenia. Prace zostały zaprezentowane społeczności Lutyni w formie wystawy w witrynach na parterze budynku szkoły.

Tematy prac:

kl. 4 – „Ziemia - nasz dom”

kl. 5 – „Drzewo - przyjaciel Ziemi”

kl. 6 – „Plastikowy świat”

kl. 7 – „A wody coraz mniej…”

kl. 8 – „Zmiany klimatyczne”

W praktyczny sposób do obchodów Dnia Ziemi włączyli się  uczniowie z kółka ogrodniczego i członkowie Szkolnego  Wolontariatu.

Koło ogrodnicze klas IV i V zorganizowało giełdę roślin doniczkowych. Wolontariusze rozdali  wszystkim chętnym sadzonki drzew liściastych pozyskane ze szkółki leśnej w Mrozowie.  Dziękujemy patronowi akcji, Nadleśnictwu Miękinia za udostępnienie sadzonek, a „Almatur-Wrocław” za techniczną pomoc w organizacji wydarzenia.

Mamy nadzieję, że dzięki  przeprowadzonej akcji dzieci i młodzież zrozumiały, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy oraz ile mamy lat.

A jak Ty możesz pomóc planecie?

• Sadź drzewa wokół siebie
  • W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom
  • Załóż hotel dla owadów
  • Zrezygnuj z koszenia trawnika