„Pielgrzymka do Krzeszowa i nie tylko…”

10 czerwca w piękny, słoneczny poranek grupa uczniów z klas trzecich wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę do Bolkowa, Krzeszowa i Chełmska Śląskiego. Głównym celem wyjazdu było dziękczynienie dzieci za dar przyjęcia I Komunii Świętej.

Na początku zwiedziliśmy ruiny zamku w Bolkowie, salę muzealną oraz podziwialiśmy cudną panoramę z wieży widokowej.

Następnie uczniowie poznawali bogactwo sztuki sakralnej w Opactwie Cysterskim w Krzeszowie            oraz uczestniczyli we Mszy Świętej odprawionej przez księdza Piotra Szczypiora w Bazylice NMP Łaskawej. Dzieci wzięły czynny udział w liturgii poprzez śpiewy, czytania i modlitwy. Ksiądz Piotr            w swoim kazaniu odniósł się do piękna sanktuarium, życząc dzieciom, aby i one były wyjątkową             i niezwykłą świątynią dla Pana Jezusa Eucharystycznego.

Po smacznym obiedzie w Domu Pielgrzyma wyruszyliśmy do Chełmska Śląskiego, gdzie w XVIII- wiecznym skansenie: „Domy Tkaczy – 12 Apostołów” wzięliśmy udział w dwóch warsztatach edukacyjnych: „ Jak to z lnem było? Od zasiania do utkania” oraz „Wypiekanie podpłomyków cysterskich.” W oczekiwaniu na swoje dzieła kulinarne dzieci uczestniczyły   w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu w ogrodzie należącym do skansenu.

Wycieczka była bardzo udana, pełna dobrych emocji, niezwykłych wrażeń i satysfakcji ze zdobytej wiedzy.

Ksiądz   Piotr Szczypior,                                                                                                                   wychowawcy: Alina Mocniak ,                                                                                                                                    Justyna Kotwińska ,                                                                                                                             katechetka: Beata Biernacka i Pani Żaneta Bartczak

14 czerwca 2022