„Warsztaty medialne” - wspomnienia uczniów z niekonwencjonalnej lekcji religii

Uczniowie klasy ósmej w dniu 24 marca uczestniczyli w warsztatach medialnych pod przewodnictwem zaproszonego gościa księdza Łukasza Romańczuka- redaktora gazety katolickiej: „Niedziela Wrocławska”. Tematem przewodnim była Piesza Pielgrzymka Wrocławska.

- Mieliśmy możliwość przeprowadzenia wywiadu z panem Wiesławem Wowkiem, który jest jednym z organizatorów tego wyjątkowego wydarzenia. Niezwykle interesująco opowiedział nam o funkcjonowaniu pielgrzymki oraz udzielił odpowiedzi na wszystkie zadawane przez nas pytania- zaznaczył Oskar, uczestnik warsztatów.

Podczas zajęć przeprowadzony został wywiad „telewizyjny” pod kierownictwem jednego z uczniów. Inni, wybrani uczniowie wcielili się w role operatorów kamer. Przedstawiona została struktura newsa prasowego. – Uważam, że warsztaty okazały się wielkim sukcesem. Młodzież z zaangażowaniem w nich uczestniczyła- podsumowała Hania.

Opracował: ks. Piotr- katecheta

18 kwietnia 2023