„Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły …” - szkolne jasełka


„Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły …”

 

            To nie tylko tytuł kolędy, lecz myśl przewodnia całego dnia – 22 grudnia w naszej szkole. Jak co roku o tej porze odbyły się jasełka, przygotowane przez uczniów klas drugich pod opieką nauczycieli. Pierwsze przedstawienie było dedykowane uczniom z klas 1 – 3 a następnie zostało ono wystawione klasom 4 – 8. Na wstępie Ksiądz Krzysztof Kula zachęcił do obejrzenia jasełek, prosząc o zwrócenie uwagi na to, co jest przyczyną i sensem świętowania Bożego Narodzenia.

            Ciekawa scenografia, stroje, a przede wszystkie występy naszych zdolnych aktorów i chórzystów, wprowadziły wszystkich zebranych w wyjątkowy, wręcz baśniowy nastrój. Jasełka zawierały treści biblijne połączone ze scenkami z życia współczesnej rodziny, a także kolędy i pastorałki. Całość inscenizacji stanowiło przesłanie miłości, pojednania i radości. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i ekspresją przedstawili cud wydarzenia betlejemskiej nocy, wzbudzając duże wrażenie i poruszenie serc wszystkich widzów. Dodatkowym ubogaceniem uroczystości był występ chóru szkolnego pod dyrygenturą Pani Klaudii Jacher, który wykonał trzy piękne utwory. Po części artystycznej Ksiądz Krzysztof wraz z Panią Dyrektor złożyli świąteczne życzenia, aby ten czas był przeżywany w pokoju i w zgodzie z najbliższymi.

            Na zakończenie trener karate  Pan Tomasz Malinowski wraz z Panią Dyrektor wręczyli puchary, medale i dyplomy za osiągnięcia naszych uczniów w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w Karate Olimpijskim, które odbyły się 16 grudnia w naszej szkole.

 

Uczniowie nagrodzeni:

Zuzanna Jurczyszyn, Zofia Tarka, Adrianna Długosz, Filip Kolaćkov, Dawid Ciapraga, Leon Kolaćkov, Tymoteusz Baraniecki, Emilia Jurczyszyn, Hanna Polak, Marcelina Kadłubowska, Kacper Peter, Krzysztof Polech, Teodor Szczurek, Filip Mazurowski, Dominik Cieśla, Piotr Purzyc i Mateusz Peter.

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

             Po uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania wigilijne i na pozostałe zajęcia lekcyjne, zachęceni przez Panią Dyrektor do pięknego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

 

                My również pragniemy Państwu, złożyć najlepsze życzenia. Niech w Waszych sercach nieustannie pomnaża się wiara, nadzieja i miłość. Niech towarzyszy Wam spokój, radość i moc dobrej energii na każdy dzień Nowego  Roku.

Katecheci

02 stycznia 2024