18 marca 2020

Szanowni Państwo,

od 16 marca 2020r. zawiesiliśmy zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Lutyni. Zdecydowaliśmy się na taki krok, żeby najmłodsi nie byli narażeni
na kontakt z dużymi skupiskami ludzi. Docierają jednak do nas niepokojące informacje związane z nieprzestrzeganiem przez dzieci zasad związanych z pozostawaniem w domu i ograniczeniem kontaktów rówieśniczych. Dlatego też chodzenie na plac zabaw, Orlik, do sklepów z rówieśnikami czy w miejsca, gdzie przebywają inne dzieci, nie jest dobrym pomysłem. W Internecie, a szczególnie na blogach o rodzicielstwie znajdziecie Państwo mnóstwo inspirujących pomysłów, jak urozmaicić czas swoim dzieciom. Zachęcamy do szukania w sieci inspiracji, my natomiast zebraliśmy dla Was najważniejsze pomysły.

Co można robić z dzieckiem w domu?
 Grać w planszówki, karty, warcaby, szachy;
 Czytać książki, bajki, komiksy;
 Oglądać pasma dla dzieci w telewizji lub filmy dokumentalne na platformach vod;
 Uczyć się – nauczyciele kontaktują się z Państwem przez EduDziennik przesyłając dla uczniów materiały edukacyjne.

Jeśli chcecie zapewnić Waszym dzieciom porcję świeżego powietrza, pójdźcie do lasu.
Spacerujcie, ale tam, gdzie nie ma ludzi!

Życzymy Wam i naszym uczniom dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie.

J. Rybacka
Dyrektor ZSP w Lutyni

Apel do rodziców i opiekunów