Dzień głośnego czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest w całym kraju 29 września. Propaguje się wówczas taką formę lektury, ponieważ rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, buduje więzi między rodzicami i dziećmi, czytającymi i słuchającymi. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

W naszej szkole czas ten obchodziliśmy głośno czytając. Starsi uczniowie przygotowali teksty dla uczniów klas 0 - III. Dzieci z uwagą słuchały czytanego tekstu, odgadywały zagadki, kolorowały kolorowanki, odpowiadały na pytania dotyczące opowiadań. Było radośnie i kolorowo.

W poniedziałek i wtorek natomiast klasy IV-VIII mogły wsłuchiwać się we fragmenty wybranych przez siebie tekstów. Ten czas podczas lekcji obfitował w wiele twórczych interpretacji obrazkowych  i  tekstowych oraz skłonił uczniów do wypożyczenia i przeczytania książki w całości.                         

Zachęcamy do głośnego czytania wszystkich rodziców, nauczycieli, opiekunów i dzieci, ponieważ korzyści z tego płynące są nie do przecenienia. 

 

 

Bibliotekarka i polonistki

.

 

10 października 2019