Festyn rodzinny

W piękną, słoneczną majową niedzielę, tuż przed Dniem Dziecka, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Bogaty program festynu oraz zaangażowanie wielu osób sprawiło, że park przy budynku szkoły wypełnił się szczęśliwymi dziećmi oraz  ich rodzinami.

Podczas festynu  była okazja do rejestracji, aby zostać dawcą szpiku DKMS.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zacznijmy od niesamowitej loterii fantowej, do której  przypisana była cała  masa nagród. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się zajęcia  edukacyjno-animacyjne przygotowane przez nauczycieli, ścianka wspinaczkowa OSP w Lutyni oraz pokazy karate. Niecodzienną darmową atrakcją były zamki dmuchane oraz przejażdżki po Lutyni ciuchcią.  Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny, w którym Panowie policjanci pokazywali sprzęt policyjny, rozdawali balony, a także  wszystkim chętnym znakowali rowery.

Na scenie odbyły się  występy artystyczne dzieci z naszego przedszkola, pokazy gimnastyczno-taneczne oraz wokalne uczniów ze szkoły podstawowej i dzieci przybyłych z Ukrainy. Samorząd Uczniowski  wraz ze Szkolnym Wolontariatem  zapraszali do swojego stoiska, na którym można było zakupić „emotki”  oraz własnoręcznie robioną lemoniadę. Uczniowie  zmierzyli się również na  sportowo z rodzicami podczas meczu siatkówki

Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki, kawa, herbata i ciepła kiełbaska z grilla z żurkiem oraz lody.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

Wójt Gminy Miękinia-p.Jan Marian Grzegorczyn

Samorządowy Ośrodek Kultury w  Miekini,

Rady Rodziców przy ZSP w Lutyni,

Ochotnicza Straż Pożarna w Lutyni,

Centrum Kamperów NOBELART POLSKA,

Schumacher Packaging ,

Powiatowa Komenda Policji w Środzie Śl,

Skład Lutynia-p.  Marek Kaszuwara ,

Maciejowy Sad- Lutynia, p.M.Karczweski,

Auto France Lutynia,

Nadleśnictwo Miękinia,