GMINNY FINAŁ WOŚP W NASZEJ SZKOLE!!!

29 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się gminny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia o godz. 15.00 uczniowie, ich rodzice, rodziny i mieszkańcy Lutyni zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły, gdzie mogli wspólnie wziąć udział w zbiórce pieniędzy na walkę z sepsą i wyposażenie szpitali w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, co uatrakcyjniły występy kulturalno-sportowe, kiermasze i animacje dla dzieci. Imprezę rozpoczęły grupy z przedszkola w Lutymi swoim koncertowaniem, po nich wystąpiły dzieci ze szkoły. Nie zabrakło także pokazu karate i iluzjonisty oraz śpiewu szkolnego chóru. Niemal w każdym najmniejszym kątku budynku hali sportowej coś się działo. Funkcjonowała kawiarenka, oferując gościom ciepłe napoje, słodycze i ciasta. Nie zabrakło stoiska z watą cukrową i popcornem, dmuchańców dla najmłodszych, dziewczynki mogły skorzystać z usług pań ze świetlicy i wpleść we włosy kolorowe warkoczyki, na stoisku rękodzieła można było zakupić cudeńka wykonane przez dzieci, na zewnątrz przybyli goście głaskali alpaki i oglądali zabytkowe pojazdy. Uzupełnieniem niespodzianek było stoisko marki Fox Dekorator, gdzie każdy mógł w myśl hasła: „Przybij piątkę dla Orkiestry” odbić swoją dłoń za pomocą błyszczących farb Fox Dekorator i zostać współtwórcą ogromnego napisu WOŚP i serduszka- symbolu pomagania. W przerwach pomiędzy poszczególnymi punktami programu artystycznego odbywały się licytacje darów i gadżetów orkiestrowych. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten czas z nami, włączyli się do zabawy, wsparli nas w organizacji finału. Darczyńcom za przekazanie przedmiotów do sprzedaży. Tym, którzy całym sercem pomagali, aby akcja zakończyła się sukcesem.

Izabela Błońska

31 stycznia 2023