JESIENNE KONKURSY             KATECHETYCZNE

Podobnie jak w ubiegłych latach, również i w tym roku w naszej szkole odbyły się jesienne konkursy katechetyczne. Pierwszy z nich dotyczył Matki Bożej, jako że miesiąc październik ściśle łączy się z Maryją i modlitwą różańcową. Uczniowie  otrzymali zadanie polegające na wykonaniu  różańca z darów jesieni oraz pracy plastycznej pod hasłem: „Maryja w sukni jesiennej.” Otrzymaliśmy bardzo wiele ciekawych, oryginalnych prac.  I choć każda z nich na swój sposób była piękna, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia za szczególną kreatywność i estetykę wykonania.

„RÓŻAŃCE Z DARÓW JESIENI”:

Klasy 1 – 3:

Łucja Jóźwiak kl. 2B, Natalia Bryda kl. 2D, Aleksandra Kuriata kl. 2A, Grzegorz Staniowski kl. 3F, Antoni Musielak kl. 2F, Kajetan Brzózka kl. 3E, Zuzia Jaworska kl. 3C, Miłosz Palczyński kl. 3C, Gabryś Jaworski kl. 2F, Alicja Kotwińska kl. 2A, Tymon Socha kl. 2A, Adam Pawlicki kl. 2A, Lena Czupil kl. 3B, Artur Sadowski kl. 3B, Stanisław Zeganek kl. 3B, Hanna Makowska kl. 3B, Filip Bieszczad kl. 3B.

Klasy 4 – 8:

Leon Olszewski kl. 4B, Franciszek Musielak kl. 4B,  Adam Beck 5b, Mieszko Munduć kl. 5B, Wojtek Winnik kl. 4 , Szymon Babicz kl. 7A.

„MATKA BOŻA W SUKNI JESIENNEJ”:

Klasy 1 – 3:

Wiktor Prach kl. 3D, Bartosz Dubiel kl. 3C, Wojtek Jankowski kl. 2A, Hanna Pruska kl. 1C, Łucja Romanowska kl. 2F, Pola Sobieraj kl. 1B, Konrad Stasiuk kl. 1C, Antoni Musielak kl. 2F, Damian Dziubek kl. 1D, Michał Tarnowski kl. 1D, Milena Parulewicz kl. 1D, Adam Budkiewicz kl. 1F

Klasy 4 – 8:

Michał Kuca kl. 6c, Wiktoria Wilk kl. 4B, Hanna Kapitan kl. 4B, Joanna Majchrzak kl. 6B, Lilianna Socha kl. 5B.

Te prześliczne prace zdobiły naszą szkołę, wzbudzały uśmiech i prowadziły do refleksji jak ważną rolę odgrywa Maryja  w naszym życiu oraz jak mile mogą nam się kojarzyć jesienne skarby natury.

Trzeci konkurs adresowany był do uczniów klas starszych, dotyczył naszego Patrona - Świętego Jana Pawła II. Chcąc uczcić Jego Osobę i naukę jaką głosił, uczniowie podjęli się prac związanych z tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego: „Cywilizacja życia.”

W encyklice „Ewangelium Vitae” Jan Paweł II wskazuje na całościową postawę społeczeństwa w dziele budowania odpowiedniego środowiska szacunku dla każdego ludzkiego życia, które tworzy wspólnotę ludzką. Papież domagał się , by każde życie ( od poczęcia do naturalnej śmierci) było nie tylko traktowane z godnością, ale także otoczone miłością, bo tylko w niej realizuje się doskonale nasze człowieczeństwo. Chcąc żyć w poszanowaniu życia ,trzeba umieć pokochać siebie i drugiego człowieka, czerpiąc ze źródła, którym jest nasz Stwórca. Miłości poszukujemy w nauce, religii, literaturze, sztuce… Dlatego nasz konkurs odbył się w trzech kategoriach, a w każdej z nich wyłoniliśmy zwycięzców.

W kategorii- recytacja wiersza Karola Wojtyły:

I miejsce  zdobyli  ex aequo: Joanna Bób : „ Pieśń o Bogu ukrytym” i Krzysztof Stasik : „ Pieśń o Słońcu niewyczerpanym”, uczniowie z klasy 5b;

III miejsce również ex aequo: Kuba Wolniewicz: „ Miłość mi wszystko wyjaśniła”                         z klasy 5b i Antonina Mikołajczyk:  „Z wolna słowom odbieram blask” z klasy 5a.

W kategorii- piosenka dla Jana Pawła II:

I miejsce - Justyna Wolska, kl.5b za wykonanie piosenki: „ Poza czas”;

II miejsce - Agata Cholewa, kl.5b za wykonanie piosenki: „ Życia mała garść”;

III miejsce - Maja Kalbarczyk, kl. 5b za wykonanie piosenki: „ Wadowice”.

W kategorii - praca plastyczna interpretująca hasło Dnia Papieskiego:’ „ Cywilizacja życia”

I miejsce - Joanna Majchrzak-kl. 6b;

II miejsce - dwa duety: Zofia Buzar i Zofia Karczewska, kl.8a oraz Lena Szostak i Małgorzata Stachowska, kl. 8b;

III miejsce- Rita Kaczorowska- kl. 4a.

Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że tak pięknie zaprezentowali swoje dokonania podczas uroczystego apelu w Dniu Święta Szkoły, 13 października oraz podczas uroczystej Mszy Świętej upamiętniającej Dzień Papieski, 15 października. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego rozwijania talentów. Ufamy, że udział w powyższych konkursach skłonił Was do refleksji nad tymi ważnymi tematami jak również był okazją do miłego, rodzinnego spędzenia czasu choćby przy gromadzeniu skarbów Jesieni.

Z wyrazami  wdzięczności i pozdrowień - WASI KATECHECI

06 listopada 2023