31 maja 2021

Bezpieczeństwo dziecka dla każdego rodzica, opiekuna, czy nauczyciela jest sprawą priorytetową. Już od najmłodszych lat staramy się je chronić przed niebezpieczeństwami.Uczymy, jak mają ich unikać, i jak mają sobie radzić w trudnych sytuacjach.

Jedną z takich niebezpiecznych sytuacji jest oddalenie się dziecka z obcą osobą, bez poinformowania o tym rodzica (opiekuna lub nauczyciela). Wielokrotnie powtarzamy, zarówno w domu jak i w przedszkolu czy szkole, że nie wolno tego robić. Niestety, pedofile i porywacze, często użyją różnych sprytnych sposobów (małych zwierząt, atrakcyjnych zabawek, słodyczy), aby te zgodziły się z nimi pójść.

Śląscy policjanci przygotowali materiał filmowy z eksperymentu, który pokazuje, jak szybko i łatwo można skrzywdzić dziecko. Film znajdą Państwo pod linkiem: https://youtu.be/4HllqUwWxZM Prosimy o zapoznanie się z jego treścią oraz porozmawianie na ten temat z dziećmi. Nawet, jeśli słyszały to już od nas wielokrotnie.

Opracowała: Alina Mocniak.

Kampania edukacyjna:  "Naucz mnie, kiedy mówić NIE"!