Konkursy historyczne

Dnia 9 listopada 2021 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap powiatowego konkursu humanistycznego pt. „Omnibus Humanistyczny” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Malczycach. Nasze dwie uczennice: Lena Winik z VI a oraz Barbara Korczyńska z VIII b zdobyły odpowiednią ilość punktów by już w tym tygodniu (23.10.21 r.) wziąć udział w drugim etapie konkursu. Trzymajmy kciuki za nasze uczennice!

10 listopada Gmina Miękinia zorganizowała grę terenową z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Z naszej szkoły udział wzięło 5 drużyn po 5 osób. Gra polegała na wykazaniu się wiedzą historyczną, współpracą drużynową oraz determinacją w wykonywaniu zadań. Zadania polegały np. na rzucie granatem bądź odczytaniu zaszyfrowanej wiadomości alfabetem morsa. Całość uświetniła na samym końcu widowiskowa inscenizacja Obrony Lwowa z 1919 r. Uczniowie naszej szkoły wrócili zadowoleni z dodatkowymi umiejętnościami.

Dwóch uczniów naszej szkoły Stanisław Staniowski oraz Miłosz Lusar wzięli udział w bardzo trudnym konkursie historycznym pt. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”, który odbył się 17 listopada w naszej szkole. Był to konkurs z wiedzy poza szkolnej dotyczącej znajomości wojen XVI i XVII wieku. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego.   Obaj chłopcy uzyskali wysokie wyniki.

22 listopada 2021