Kto to jest informatyk? - klasa 1 e

Uczniowie klasy 1e zapoznali się z zawodem informatyk/informatyczka. Salę lekcyjną odwiedził p.Marcin Kruczkiewicz, tata jednej z uczennic. Podzielił się wiedzą, co na, co dzień robi w swojej pracy. Opowiadał o robotach, które tworzy/konstruuje by pomagać ludziom w czynnościach życia codziennego, np. robot pakujący produkty żywnościowe z magazynu do wysyłki w zamówieniach internetowych.

Uczniowie poznali wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Mimo, że z obsługą multimediów dzieci nie mają większych problemów, to często są nieświadome z niebezpieczeństwa, jakie może nieść za sobą korzystanie z sieci internetowej. Spotkanie zostało zakończone ważnym akcentem, iż należy pamiętać, że świat wirtualny nie jest światem realnym i warto swój czas wolny poświęcać nie tylko na multimediach, ale też na zabawie z rówieśnikami, rodzeństwem i rodzicami.

Wielkie podziękowania dla p. Marcina Kruczkiewicza!

Opracowała: Aleksandra Żywicka.

30 października 2023