"Mali wielcy matematycy!

21.06.2021r. uczniowie naszej szkoły w składzie : Fabian Wypuch kl. 1a,  Konrad Rajkowski oraz Jakub Wolniewicz z kl. 2b mieli możliwość wykazania się zdolnościami matematycznymi i logicznego myślenia przystępując do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr” organizowanego przez MathRiders.

Celem konkursu było m. in. rozwijanie zainteresowań uczniów i motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, popularyzacja matematyki, pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce.

Finał zakończył się wielkim sukcesem naszych debiutujących uczniów:

Fabian Wypych wśród klas I zajął  wysokie 7 miejsce

Konrad Rajkowski uzyskał podobny wynik wśród klas 2   - 7 miejsce

Jakub Wolniewicz uzyskał miejsce 29 .

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach !

Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców Szkoły za docenienie młodych matematyków i ufundowanie im wspaniałych nagród.

Magdalena Jahn

25 czerwca 2021