Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada swoje święto obchodzą przyjaciele wszystkich dzieci- bohaterowie bajek i baśni. Znani i lubiani nie tylko przez najmłodszych, bawią i uczą kolejne pokolenia. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

W tym dniu w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek bardzo radośnie          i kolorowa. Chętni uczniowie z wszystkich klas przebrali się za różnych bohaterów bajkowych. Wśród postaci bajkowych pojawili się: Mały Książe, Królowa Śniegu, Calineczka, Kot w butach, Czerwony Kapturek, Bob Budowniczy, Kopciuszek, Fiona i inni. Odbyły się wybory na najlepszy strój.

Laureatami zostali:

I miejsce – Maja Kuriata

II miejsce – Maja Kryska

III miejsce – Maciej Jarema

Gratulujemy!!!

Każdy chętny mógł też sprawdzić swoją znajomość bajek. Wolontariusze chodzili po korytarzach z magicznym workiem pełnym rekwizytów, z cytatami i zagadkami z różnych bajek.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za udział w zabawie. 😊

Domyślna treść artykułu.

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

10 listopada 2021