Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada swoje święto obchodzą przyjaciele wszystkich dzieci- bohaterowie bajek i baśni. Znani i lubiani nie tylko przez najmłodszych, bawią i uczą kolejne pokolenia. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.

Ponieważ 5 listopada w tym roku przypada w sobotę, w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek już w piątek. Było bardzo radośnie i kolorowa. Chętni uczniowie z wszystkich klas przebrali się za różnych bohaterów bajkowych. Wśród postaci bajkowych pojawili się: Minonek, Czarownice, Królowa Kart , Kot w butach, Czerwony Kapturek, król Julian, Jednorożec, Dinozaur, Pszczółka Maja, Stitche i inni.

Każdy chętny mógł też sprawdzić swoją znajomość bajek. Wolontariusze chodzili po korytarzach z magicznym workiem pełnym rekwizytów, z cytatami i zagadkami z różnych bajek, odwiedzili klasy I i oddział przedszkolny „Liski”.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za udział w zabawie. 😊

07 listopada 2022