19 czerwca 2023

17 czerwca 2023 r. w Hali Sportowej przy ZSP Lutynia odbyły się najważniejsze zawody karate naszego Makroregionu

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF – strefa D,

pod egidą Ministerstwa Sportu i Edukacji, Dolnośląskiej Federacji Sportu, Dolnośląskiego Związku Karate WKF, Polskiej Unii Karate.

Do zawodów przystąpiło 155 najlepszych karateków wieku od 11 do 13 lat z województw: dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W mistrzostwach wzięli udział uczniowie naszej szkoły – zawodnicy Karate ZSP Lutynia – sekcji klubu Budokan Wrocław.

Wśród medalistów znaleźli się:

🥇1 m. KATA młodziczek K-11 złoty medal - EMILIA JURCZYSZYN

🥇1 m. KATA indywidualne młodzików K-13 złoty medal - LEON KOLAčKOV

🥉3 miejsce KUMITE (walki) indywidualne młodziczek waga -34 kg brązowy medal EMILIA JURCZYSZYN

Ponadto w zawodach zdobyli wysokie, punktowane miejsca:

Leon Kolačkov - 5 miejsce kumite indywidualne młodzików -45kg,

Marika Jabłońska - 5 miejsce kata indywidualne młodziczek K-11- kata uczniowskie,

Piotr Purzyc - 7 miejsce kumite indywidualne młodzików -45 kg

Kinga Bartczak - bardzo dobry występ, zrealizowane założenia treningowe.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w drodze do mistrzostwa!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF