Odyseja we Wrocławskim Teatrze Lalek

26 marca uczniowie klas: 4a i 4b wybrali się w niezwykłą podróż do świata mitów, bogów greckich, legendarnych potworów i czasów wojny trojańskiej. Tego dnia czwartoklasiści zagościli w pięknym gmachu Wrocławskiego Teatru Lalek, by obejrzeć spektakl „Odyseja”. Historia Odysa powracającego 10 lat do ukochanej Itaki zachwyciła młodą publiczność. Uczniowie nie sądzili, że teatr może być tak nowoczesny i fascynujący. Telemach grający na konsoli, zdalnie sterowane czołgi, Zeus przedstawiony jako DJ spoglądający z góry na walczących i bawiący się w rytmie wojennych bitów – to tylko niektóre elementy współczesności zawarte w przedstawieniu. Nie zabrakło też i momentów refleksji, trudnych pytań o sens wojny czy na temat rodziny, która dzięki jedności jej członków, zdolna jest przetrwać największe kryzysy. Uczniowie gromkimi brawami i spontanicznymi okrzykami podziękowali aktorom za wspaniałą inscenizację. Szczęśliwi, pełni wrażeń wrócili do domów, o czym świadczą opinie czwartoklasistów:

„Bardzo mi się podobało, śmieszna była scena z cyklopami. Moja ulubiona scena była pod koniec,
gdy Odys wrócił do domu i wygonił zalotników Penelopy. Podobało mi się kreatywne
wykorzystanie zabawek jako ludzi i pokazanie tych uczuć - wywołanie emocji u widzów to
wielki urok spektaklu.” – Zuzanna Dębska, 4a

„Bardzo podobał mi się spektakl. Szczególnie zwróciłem uwagę na wykonanie i to, w jaki sposób
twórcy przedstawili Odysa i resztę bohaterów. Moją ulubioną sceną było to, jak Odys przebrał
się za żebraka i walczył.” – Michał Wojszczyk, 4a

„Spektakl pod tytułem Odyseja pokazywał bardzo dobrze emocje, które występowały w
przedstawieniu, czyli: tęsknotę, radość, determinację w dążeniu do celu. Bardzo podobało mi się
to widowisko. Myślę, że warto było na nie pójść.” – Bianka Krawczyk, 4a

12 kwietnia 2024