Pasowanie na czytelnika 2022-2023

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

W ostatnich tygodniach uczniowie klas I-ych zostali przyjęci do braci czytelniczej naszej szkoły. Podczas uroczystych spotkań w bibliotece, dowiedzieli się co to jest biblioteka, w jaki sposób można z niej korzystać, jak należy się obchodzić z wypożyczonymi książkami, rozwiązywali rebusy, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”.

Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki. Życzymy im, pięknych chwil z bohaterami książek i przeżycia wielu ciekawych przygód,

aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

15 lutego 2023