Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej oraz Żołnierskiej

Dnia 30 listopada 2022 roku po raz dziesiąty w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbył się jubileuszowy „Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej oraz Żołnierskiej ”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu szkół należących do powiatu średzkiego. Konkurencja była ogromna i poziom prezentowanych przez uczestników utworów również bardzo wysoki. Szkołę Podstawową w Lutyni reprezentowało pięcioro wykonawców : w kategorii klas IV-VI trzech i w kategorii klas VII- VIII dwoje .
Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali brawurowo następujące utwory, za które zdobyli miejsca na podium :

Antoni Łuniewicz z klasyVI za utwór „Zośka” III miejsce w kategorii klas młodszych;
Ethan Ranosz z klasy VII za utwór „Niepodległość ” II miejsce w kategorii klas starszych
Małgorzata Gruszczyńska za utwór „Pąki białych róż” otrzymała wyróżnienie w kategorii klas starszych
Utwór „Nie pamiętasz ,bo nie możesz” zaśpiewany przez Gabrielę Gruszczyńską oraz „Taki kraj” zaprezentowany przez Agatę Cholewę zachwyciły słuchaczy wykonaniem.

Konkurs był prawdziwą lekcją patriotyzmu, dostarczył jury ,słuchaczom , wykonawcom wielu wzruszeń i emocji ,był okazją do nawiązania nowych przyjaźni.

Wszystkim laureatom, uczestnikom oraz organizatorom serdecznie gratulujemy.

LINK do fotogalerii i nagrań:  https://photos.app.goo.gl/2k3pgnA8D6tSzwys7

05 grudnia 2022