04 grudnia 2023

Dnia 24 listopada 2023 roku  po raz jedenasty w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbył się  „Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej oraz Żołnierskiej ”.  W konkursie wzięli  udział uczniowie z jedenastu  szkół należących do powiatu średzkiego. Przesłuchano osiemdziesięciu uczestników. Konkurencja była ogromna i poziom prezentowanych przez uczestników utworów również  bardzo wysoki.
 Szkołę Podstawową w Lutyni reprezentowało pięcioro wykonawców : w kategorii klas IV-VI trzech i w kategorii  klas VII- VIII dwie . Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali brawurowo następujące utwory,    za które zdobyli miejsca na podium :
Antoni Łuniewicz z klasy VII za utwór „Dziś idę walczyć mamo” I miejsce ex aequo w kategorii klas  starszych;
Ethan Ranosz z klasy VIII za utwór „Miasto 44 ” III  miejsce ex aequo     w kategorii klas starszych
Uczennice :

Justyna Wolska z utworem „ Niepodległość”,  Agata Cholewa z utworem „Nie pamiętasz ,bo nie możesz”, a także Maja Kalbarczyk z zaśpiewaną piosenką „ Flaga” zachwyciły słuchaczy wykonaniem.
Konkurs był prawdziwą lekcją patriotyzmu, dostarczył  jury ,słuchaczom , wykonawcom wielu wzruszeń i emocji ,był okazją do nawiązania nowych przyjaźni.
       Wszystkim laureatom, uczestnikom oraz organizatorom serdecznie gratulujemy.

Nagrania i zdjęcia dostępne są tutaj: https://www.sp.miekinia.com/article/3298

Prowadząca