Powitanie wiosny

21 marca w naszej szkole odbył się „Dzień Wiosny” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat. Wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi zjedli „zdrowe śniadanie”, które składało się z nowalijek. Każda klasa zastanawiała się nad wymyśleniem zdrowego wiosennego przepisu. Uczniowie klas IV – VIII zostali podzieleni na dwie grupy by mogli zaprezentować swoje talenty teatralne w różnych odsłonach. Prowadzącymi tego dnia była przewodnicząca szkoły Julia Brzózka oraz uczennica klasy VIII Natalia Kaczorowska.

Uczniowie klas IV - VI wykonywali pantomimę baśni Hansa Christiana Andersena lub Braci Grimm oraz bajkową piosenkę. Baśnie były losowane na zebraniu samorządu przez przewodniczących klas.

Starsze klasy zapoznawały się ze sztuką kabaretu. Scenariusze na których bazowali uczniowie znajdują się w książce Wandy Chotomskiej „Kabaret na jednej nodze”. Dodatkowo tak jak klasy młodsze uczniowie VII i VIII wykonywali piosenkę o wiośnie.

Na przedstawieniach przewodniczący klas zasiadali w jury. Oceniali swoje występy, a punkt po uśrednieniu zostały wpisane do rankingu Ligi Klas.

05 kwietnia 2023