Śladami Aleksandra Fredry – wycieczka do teatru klas siódmych

19 lutego uczniowie klas siódmych gościli w murach Wrocławskiego Teatru Komedia, by obejrzeć arcydzieło polskiej literatury - „Zemstę” Aleksandra Fredry. Spektakl poprzedzony był krótkim wykładem filologa na temat życia i twórczości romantycznego komediopisarza. Siódmoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, dowiedzieli się m. in. skąd wzięło się nazwisko Fredry czy jak wiele śladów autora „Zemsty” możemy znaleźć we Wrocławiu.

Reżyser postanowił dość wiernie przenieść komedię Fredry na deski teatru, uczniowie doskonale znali fabułę utworu, z zainteresowaniem i uśmiechem śledzili losy bohaterów. Gdy wybrzmiały ostatnie słowa komedii: „Tak jest – zgoda! A Bóg wtedy rękę poda” najdłużej oklaskiwany był aktor grający Papkina. Uczniowie docenili też role: Cześnika, Dyndalskiego i Wacława. Zachwyciły ich piękne, dziewiętnastowieczne stroje. Scenografia świetnie tworzyła klimat dawnej epoki.

Uczniowie szczęśliwi, teatralnie nasyceni, wrócili do domów. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia w tym roku wizyta uczniów w teatrze. Warto korzystać z bogatej oferty kulturalnej Wrocławia.

Jedna z uczennic klasy siódmej tak oceniła przedstawienie: „Dzięki zorganizowaniu wyjazdu na spektakl mieliśmy możliwość doświadczenia wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Uczestnictwo w takich przedstawieniach nie tylko ułatwia interpretację przekazu książek, ale także przybliża klasyczną literaturę polską.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia widowiska: „Zemsta”.

23 lutego 2024