06 kwietnia 2022

 

Istotą edukacji regionalnej jest powrót do domu,
do źródeł życia każdego człowieka, do źródeł jego etyki i jego języka,
 a więc do źródeł kultury domowej, lokalnej, regionalnej, narodowej i ogólnoludzkiej”.
   Kazimierz Kossak- Główczewski


W zeszłym tygodniu w grupach: „ Słoneczka” i „ Odkrywcy” realizowany był projekt „ Poznaję swój region poprzez kulturę i sztukę”.

W ciągu tygodnia dzieci poprzez liczne zabawy, prezentację, wirtualne spacery uczyły się kształtowania poczucia przynależności do społeczności lokalnej, poznawały kulturę regionu poprzez gromadzenie ciekawych opowieści związanych z Wrocławiem i   okolicą. Rozmawialiśmy na temat ciekawych budowli znajdujących się w Lutyni, ale także o bitwie pod Lutynią.

 

Dzieci zapoznały się z makietą bitwy, która znajduje się w szkole oraz wybrały się na wycieczkę po naszej miejscowości. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest herb i jak wygląda, poznały legendy o Wrocławiu, dowiedziały się co to jest Hala Ludowa, oraz Panorama Racławicka. Dzieci miały również okazję zobaczyć kilka najpopularniejszych mostów. Wielką przyjemnością było wybudowanie w grupach mostów wg własnych pomysłów. Wybraliśmy się na wirtualny spacer także po wrocławskim rynku, gdzie mogliśmymzapoznać całkiem dużą gromadkę wrocławskich krasnali, a każde dziecko znalazło swojego

ulubieńca.

 

 

Opracowała: K. Lusar

Link do albumu ze zdjęcami  https://photos.app.goo.gl/QY6isonVAatqJguB7

Słoneczka i Odkrywcy poznają swój region