Spotkanie z policją

Już za kilka dni w województwie dolnośląskim rozpoczną się ferie. Przed zimowym wypoczynkiem policjanci oraz przedstawiciele straży gminnej spotkali się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w domu i poza domem podczas ferii zimowych. Policjanci uświadomili uczniów jakie mogą być zagrożenia związane z przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych, opowiedzieli jak należy organizować kulig czy bitwę na śnieżki, by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Obecny na spotkaniu policjant dzielnicowy uczył, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i jak ich uniknąć oraz gdzie szukać pomocy. Ponadto przypomniał wszystkim o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. Na zakończenie uczniowie mieli szanse zadać własne pytania dotyczące bezpieczeństwa w trakcie szkolnego wypoczynku i zimowych szaleństw.

Dodatkowo warto wspomnieć, że uczniowie klas pierwszych na bieżąco edukowali się w temacie bezpieczeństwa w ciągu całego semestru, podczas realizacji zajęć programu "Bezpieczny Puchatek".

Dziękujemy przedstawicielom policji i straży gminnej za przeprowadzenie spotkania w naszej szkole

10 lutego 2023