Sukcesy naszej młodzieży

Bardzo udany weekend przy stołach pingpongowych zaliczyli młodzi tenisiści Odry Głoska. Na rozgrywanym w sobotę w Brzegu Dolnym 1 Dolnośląskim Grand Prix w kategorii Kadetów pierwsze dwa miejsca na podium wywalczyli bracia Staniowscy. Na najwyższym stopniu stanął starszy z braci , Stanisław, zaś jego młodszy brat, Dawid uplasował się na drugim miejscu. Również bardzo dobre wieści napłynęły z Grodziska Mazowieckiego, gdzie nasz inny równie utalentowany zawodnik, Miłosz Grocholski wywalczył na Ogólnopolskim Turnieju dzieci PINGLA CUP drugie miejsce w kategorii Skrzatów. W grze podwójnej Miłosz ze swoim kolegą z Chełmna zwyciężyli bezapelacyjnie. Jest to duży sukces naszych młodych adeptów plastikowej piłeczki. Jakby tego jeszcze nie było za mało, to w rozegranym w niedzielę 1 Dolnośląskim Grand Prix Seniorów pierwsze miejsce zajął nasz młodzieżowiec, Jakub Witkowski. Ich sukces jest potwierdzeniem doskonałej pracy szkoleniowej, którą wykonali nasi zdolni zawodnicy w okresie wakacyjnym, trenujac przez cały sierpień w wymiarze trzech treningów dziennie. Sukcesy naszych młodych nie byłyby możliwe bez rozsądnej polityki w zakresie sportu młodzieżowego, którą wspiera Wójt Gminy Miękinia, Pan Jan Marian Grzegorczyn. System powszechnego wspierania sportu dzieci i młodzieży w Gminie Miękinia poprzez UKS-y i kierowanie najzdolniejszej młodzieży do Ośrodka w Głosce, przynosi doskonałe efekty, których potwierdzeniem są sukcesy naszej młodzieży. Pięknie dziękujemy również naszemu sponsorowi głównemu, Firmie KGHM Polska Miedź SA, dzięki której mamy oparcie finansowe aktywnej działalności szkoleniowej. Na wspólny sukces zapracowali również nasi oddani Sponsorzy: Fundacja KGHM Polska Miedź, sponsor projektu Miedziowe Pingpongi 2022, oraz bardzo cenione Firmy z powiatu średzkiego: Roeben Ceramika Budowlana, Schumacher Packaging, ELDISY Polska, WPO ALBA SA, Verpa Folie, HMT Metalltechnik, WAGO ELWAG, VVan Jan Grabowski, Soda Plus, EntireM, Helikon - Tex, Uzdrowiska -Kłodzkie, Grupa PGU. Na ich życzliwość możemy zawsze liczyć. Osobiste ukłony kieruję w stronę Pana Ministra Janusza Cieszyńskiego, który jest gorącym orędownikiem naszego sportu gminnego.

Jerzy Józef Jan Wieczorek
Prezes Klubu