22 kwietnia 2021

Świętuj z nami!

 

                Wisława Szymborska mawiała, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. W myśl jej słów chcielibyśmy przekonać Was, że faktycznie tak jest.

Czytamy dla przyjemności, książka umila czas, pozwala się zrelaksować, zapomnieć o różnych problemach. Czytanie redukuje stres, ćwiczy pamięć, rozwija wyobraźnię, poprawia skupienie i koncentrację, wzbogaca słownictwo, stymuluje mózg… Czy jeszcze nie wystarczające argumenty, aby sięgnąć po lekturę..?

Po raz kolejny zachęcamy was do uczczenia Światowego Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji 23 kwietnia na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. W Polsce dzień ten obchodzimy od 2007 roku. Podobnie jak we wszystkich krajach, jest on okazją do prezentacji książki, spotkań z twórcami, wieczorów autorskich, wystaw i zabaw organizowanych przez szkoły. W tym roku w przestrzeni wirtualnej, ale nie mniej ciekawie.

My również przygotowaliśmy dla Was porcję wiedzy, zabawy oraz konkurs, który przypadnie do gustu nawet najbardziej opornym czytelnikom:

https://view.genial.ly/607ee778d2a0500dab9675c1

 

Samorząd Uczniowski

Światowy Dzień Książki SU