06 grudnia 2018

Światowy Dzień Pluszowego Misia przypadający 25 listopada w naszej szkole obchodzony był przez dwa dni, w piątek – 23.11 i w poniedziałek – 26.11.

W tych dniach, prawie podwoiła się ilość uczniów w klasach 0 – III, gdyż               z każdy z uczniów miał przynieść do szkoły  swojego ulubionego misia. Zrobiło się tłoczno i kolorowo.

Dzieci dowiedziały się, że poczciwy, pluszowy miś ma już ponad 100 lat. A nasz rodzimy Uszatek też nie jest już młodzieniaszkiem, bo ma już ponad 60 lat.

Można było obejrzeć portrety znanych misiów, poznać ich przygody, dowiedzieć w jakich książkach i czasopismach można ich spotkać.

Nie obeszło się bez zagadek, malowania portretów misiów, sprawdzenia wiedzy o niedźwiedziach, wierszyków i piosenek o naszych ulubionych pluszakach,

a na koniec małym „conieco”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia...