26 września 2022

Po kilkuletniej przerwie na arenach ogólnopolskich nasi wychowankowie przywracają blask minionym sukcesom.Bardzo udany weekend przy stołach pingpongowych zaliczyli młodzi tenisiści Odry Głoska. Na rozgrywanych w sobotę i niedzielę w Zielonej Górze 1 Ogólnopolskim Grand Prix w kategorii Młodzików bardzo dobre 5 miejsce zajął nasz najlepszy młody zawodnik, Dawid Staniowski.Na tych samych zawodach dobrze się spisał nasz utalentowany dziewięciolatek, Miłosz Grocholski, który w gronie startujących 120 uczestników zajął 49 miejsce.Również bardzo dobre wieści napłynęły ze stolicy Podlasia, Białegostoku,  gdzie nasz inny  utalentowany młody wychowanek, Jakub Witkowski wywalczył na Ogólnopolskim Turnieju Grand Prix w kategorii seniorów  wysoką 21 lokatę. Jest to duży sukces naszych młodych adeptów plastikowej piłeczki. Sukcesy naszych młodych nie byłyby możliwe bez rozsądnej polityki w zakresie sportu młodzieżowego, którą wspiera Wójt Gminy Miękinia, Pan Jan Marian Grzegorczyn. System powszechnego wspierania sportu dzieci i młodzieży w Gminie Miękinia poprzez UKS-y i  kierowanie najzdolniejszej młodzieży do Ośrodka w Głosce, przynosi doskonałe efekty, których potwierdzeniem są sukcesy naszej młodzieży. Pięknie dziękujemy również naszemu sponsorowi głównemu, Firmie KGHM Polska Miedź SA, dzięki której mamy oparcie finansowe aktywnej działalności szkoleniowej. Na wspólny sukces zapracowali również nasi oddani Sponsorzy: Fundacja KGHM Polska Mie, sponsor projektu Miedziowe Pingpongi 2022, oraz bardzo cenione Firmy z powiatu średzkiego: Roeben Ceramika BudowlanaSchumacher Packaging, ELDISY Polska, WPO ALBA SA, Verpa Folie, HMT Metalltechnik, WAGO ELWAG, VVan Jan Grabowski, Soda Plus, EntireM, Helikon - TexUzdrowiska -Kłodzkie, Grupa PGU.Na ich życzliwość możemy zawsze liczyć. Osobiste ukłony kieruję w stronę Pana Ministra Janusza Cieszyńskiego, który jest gorącym orędownikiem naszego sportu wiejskiego w naszej nadodrzańskiej miejscowości.

Turnieje ogólnopolskie w tenisie stołowym