Uczestniczyliśmy w XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Już kolejny raz grupa naszych uczniów wzięła udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Wydarzenie to miało miejsce 6 października, kiedy o świcie pod przewodnictwem księdza Piotra, wyruszyliśmy z naszym sztandarem do Częstochowy. Na wstępie uczestniczyliśmy w koncercie ewangelizacyjnym, prowadzonym przez ojca Łukasza Buksę - franciszkanina, który głosi Słowa Boże w niekonwencjonalny sposób- za pomocą muzyki. Jego występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem młodego Kościoła zgromadzonego pod Jasnogórskim Szczytem. Centralnym punktem uroczystości była Msza Święta odprawiona pod przewodnictwem ks. bp Marka Solarczyka. Podczas homilii usłyszeliśmy wyjaśnienie i pogłębienie hasła tegorocznego Dnia Papieskiego, a jednocześnie hasła naszej pielgrzymki:” Blask Prawdy”. Ksiądz biskup nawiązał do treści encykliki świętego Jana Pawła II: ” Veritatis Splendor” odnoszącej się do fundamentalnej prawdy , dotyczącej ludzkiej moralności. Papieska encyklika pokazuje, że rozum ludzki ma rozpoznawać prawdę w wolności i w miłości ją przyjąć. Do naszych uczniów skierowana została zachęta, aby swoje życie przeżywali w blasku prawdy, miłości i dobra, których źródłem jest sam Stwórca. Podczas Eucharystii wybrzmiało również nasze dziękczynienie za ogłoszenie błogosławionej Natalii Tułasiewicz patronką polskich nauczycieli. Te niezwykłe osobowości nauczyły nas i wciąż uczą, jak być wielkimi Polakami, ludźmi pełnymi wiary, mądrości, wrażliwości na sprawy Boskie i ludzkie. Po Mszy Świętej nastąpiło odczytanie listu napisanego przez uczniów do Papieża Franciszka z zapewnieniem o modlitwie szczególnie w intencji Kościoła, Papieża, naszych rodzin, Ojczyzny, szkół im. Jana Pawła II, pokoju zwłaszcza u naszych wschodnich sąsiadów. Na koniec odczytano Akt Zawierzenia naszych szkół Maryi- Matce Kościoła. Z placu pod Szczytem przeszliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu Madonny Częstochowskiej, gdzie była okazja do osobistej modlitwy. Następnie zwiedziliśmy Jasnogórski Skarbiec, który zachwycił nas bogactwem zgromadzonych tam dzieł sztuki sakralnej i rozmaitych pamiątek ofiarowanych przez królów i papieży.

Cieszymy się z udziału w tym pięknym i ważnym wydarzeniu, ponieważ pielgrzymki w duchu rozmodlenia i młodzieńczej radości, przyczyniają się do budowania żywego pomnika świętego Jana Pawła II. Ufamy, że za rok znów udamy się w to wyjątkowe miejsce, a już dziś chcemy żyć w blasku PRAWDY, doświadczając szczęścia, miłości i pokoju.

Katecheci

09 października 2022