Udział w akcji sadzenia lasu uczniów Szkoły Podstawowej w Lutyni

W dniu 8 kwietnia br. grupa naszych wolontariuszy pod opieką nauczycieli brała udział w akcji „Społeczne Sadzenie Lasu 2022. Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Sadzenie lasu zostało zorganizowane przez Nadleśnictwo Miękinia i odbyło się przy szkółce leśnej w Mrozowie.

Wszyscy uczestnicy akcji o godz. 10.15 zostali oficjalnie przywitani przez Nadleśniczego pana Waldemara Zarembę, a następnie oddelegowani do sadzenia drzewek na przygotowanym terenie.

Uczniowie zostali przeszkoleni jak właściwie sadzić młode sosny. Podzieleni na pary, wyposażeni w kosztury i kasetki z roślinami z ochotą ruszyli do działania.

Po wyczerpującej, ale owocnej pracy wszyscy uczestnicy akcji zostali zaproszeni na poczęstunek i chwilę relaksu w szkółce.

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Nadleśnictwa Miękinia za możliwość uczestnictwa w tak pięknej akcji. Podziękowania należą się również dla opiekunów wolontariuszy pani Annie Krzaczek i pani Katarzynie Kusznir.

A. Błachut

12 kwietnia 2022