Udział w akcji społecznej  „ Zamaluj to sam” w Lutyni

W sobotę 23.03.24r. Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem Szkolnym we współpracy

z Gminą Miękinia i środowiskiem lokalnym włączył się do akcji społecznej „Zamaluj to sam”

w Lutyni. Młodzież, która pojawiła się punktualnie o godzinie 10.00 na terenie skateparku, brała udział w tworzeniu legalnego graffiti nawiązującego do tematyki miejsca. Instruktorem, przewodnikiem i opiekunem technicznym  malunku był pan Artur Węgrzyn, który pokazał uczniom, że graffiti można wykonywać w sposób przemyślany, nie narażając się przy tym na konsekwencje prawne. Kolejnym punktem akcji było zbieranie porzuconych śmieci w okolicy. Pod czujnym okiem pani dyrektor szkoły podstawowej Jadwigi Rybackiej oraz pań Eweliny Karczewskiej i Joanny Bryły wolontariusze sadzili róże w parku, ozdabiali bratkami donice znajdujące się przy głównej ulicy w Lutyni oraz porządkowali chodnik prowadzący do szkoły. Pomimo zróżnicowanej pogody, na zakończenie owocnej pracy, odbyło się wspólne ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski, zajadaliśmy się słodkimi bułeczkami i muffinkami czekoladowymi domowej roboty.

Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym Wolontariuszom za ich pracę, zaangażowanie

i dobrą energię! Pamiętajcie, że bez Waszej pomocy te wszystkie akcje i projekty nie byłyby możliwe.

Opiekunki SU i Szkolnego Wolontariatu

03 kwietnia 2024