Uroczyste Ogólnopolskie Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 oraz Pasowanie na ucznia kl. I.

Dzień 3.09.2018r. na dłużej pozostanie w pamięci nas wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych uczniów, pierwszaków.  Tego szczególnego dnia odbyło się ich uroczyste Pasowanie, którego dokonała Pani Minister Edukacji Anna Zalewska. Wśród zaproszonych gości byli również Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Kurator Oświatowy Roman Kowalczyk oraz wiele innych osobistości. Dzieci otrzymały z ręki pana Wójta Jana Mariana Grzegorczyna legitymacje szkolne, a tarcze przypinał pan Wojewoda.

Uroczystość pasowania powiązana była z otwarciem naszej szkoły, przedszkola oraz żłobka w Lutyni. Na zakończenie Pani Minister Zalewska zaproponowała zrobienie wspólnego zdjęcia, które będzie niezapomnianą pamiątką dla dzieci. Dodatkową niespodzianką dla wszystkich uczniów kl. I- IV był występ iluzjonisty. W tym czasie Pani Minister Zalewska w asyście pierwszaków przecięła wstęgę i dokonała otwarcia naszej szkoły. Następnie wszyscy goście udali się na zwiedzanie nowego kompleksu.

Wszystkim dzieciom  życzymy jak najlepszych stopni i samych pogodnych dni w nowej szkole.

10 września 2018