13 lutego 2024

 

              Luty zaczął się dla klas 4b i 4c niezwykle interesująco. W ten pochmurny, zimowy dzień wybraliśmy się do niezwykłej krainy pełnej magii, czarów, fantastycznych istot i wyobraźni, która nie ma granic. Przenieśliśmy się do fascynującego miejsca… feeria barw i dźwięków, mrożące krew w żyłach przygody, mieszanina lęku, ekscytacji, zachwytu. Pojechaliśmy na film oparty na motywach kultowej powieści dla dzieci i młodzieży: „Akademii Pana Kleksa”.

              Ta adaptacja Macieja Kawulskiego ze świetnymi rolami, m.in. Tomasza Kota, Piotra Fronczewskiego, Sebastiana Stankiewicza i Danuty Stenki była dość daleka od pierwowzoru, jednak podobała się uczniom, dostrzegli w niej wartości, o których dyskutowali chętnie później na lekcji języka polskiego. Czwartoklasistów porwał ten niezwykły, barwny świat, oczarowały nie tylko piękne krajobrazy i animacje, prawie do tańca zaprosiły zaś porywające piosenki w wykonaniu m.in. Sanah, Konrada Repińskiego, Mrozu, Brodki czy Artura Rojka. Po tej kulturalnej uczcie uczniowie z przyjemnością posilili się w znanej sieciowej restauracji.

              „Akademia Pana Kleksa” bardzo podobała się czwartoklasistom. Adaptacja wywołała skrajne emocje, jak na dobre dzieło filmowe przystało. Z pewnością długo pozostanie w pamięci uczniów, a hit: „Witajcie w naszej bajce” będzie porywał do tańca, jak i przypominał, że warto wierzyć w marzenia…

W podróży z Panem Kleksem…