27 lutego 2019

W piątek 22 lutego klasy 4a i 4b wzięły udział w nietypowych warsztatach artystycznych  przygotowanych przez pracowników Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

Tematem zajęć klasy 4a był Papier z wyobraźni. Poznajemy ebru – technikę zdobienia papieru. Podczas warsztatów każdy uczeń wykonał dwoma sposobami własne wzory unikatowego papieru marmurkowego, który może posłużyć jako dekoracja, okładka książek i zeszytów albo papier ozdobny.

4b uczestniczyła w lekcji Z sita czerpane, gdzie uczestnicy zapoznali się z starodawną metodą czerpania papieru na sicie. Dodatkowo uczniowie ozdobili każdy arkusz suszonymi roślinami, kawałkami bibuły i innymi drobnymi elementami.

Dodatkowo każda grupa miała okazję zobaczyć rękopisy Pana Tadeusza Adama Mickiewicza czy Pana Wołodyjowskiego Henryka Sienkiewicza oraz wysłuchać bardzo przydatnych informacji dotyczących historii literatury polskiej oraz metod powstawania i ozdabiania papieru.

To były bardzo pouczające zajęcia, na których przede wszystkim wszyscy bawili się doskonale, mogąc wyrazić siebie poprzez twórcze działania.

Anna Krzaczek i Katarzyna Kusznir

Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza