Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza

Dnia 10 grudnia 2021r. Uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do muzeum Pana Tadeusza mieszczącego się we wrocławskim rynku. Zajęcia składały się z dwóch części.

W pierwszej z nich uczniowie uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których poznali turecką technikę ebru, polegającą na zamaczaniu papieru w wodzie zagęszczonej skrobią ziemniaczaną, na którą naniesiono wcześniej farby oraz samodzielnie wykonali prace.

Drugą częścią zajęć była lekcja muzealna. Uczniowie wysłuchali opowieści na temat życia i obyczajów staropolskiej szlachty ukazanej w Panu Tadeuszu oraz podziwiali eksponaty z nią związane: rzeczy osobiste, naczynia, stroje i broń. Lepiej poznali twórczość Adama Mickiewicza i elementy świata przedstawionego w słynnej powieści. Mieli okazję również zobaczyć oryginalny rękopis napisany przez Adama Mickiewicza w Paryżu.

15 grudnia 2021