18 marca 2024

DESZCZYK, SŁOŃCE, BURZA, GRAD, A MNIE CIĄGLE GONI WIATR!

GRAD I BURZA, SŁOŃCE, DESZCZ, BO POGODA ZMIENNĄ JEST...

 

Pogoda w marcu bywa zmienna i kapryśna, w ciągu dnia może pojawić się całe spektrum zjawisk atmosferycznych, co stwarza doskonałe warunki do obserwacji.

Maluszki z grupy KOTKÓW z zainteresowaniem przyglądały się elementom pogody i wraz opiekunką dopasowywały odpowiednią ikonkę do swojego okienka obserwacji. Aby wrzucić do ,,marcowego garnka" kolorowy woreczek, nasi podopieczni dzielnie maszerowali po ścieżce sensorycznej ćwicząc przy okazji zmysł równowagi. W celu usprawnienia narządów mowy, dzieci dmuchały na skrawki bibuły przyczepione do deszczowej chmurki. Przy dźwiękach piosenki "Marzec, szef kuchni", używając pojemników i woreczków wypełnionych sypkimi materiałami (kasza, fasola, makaron, płatki), maluszki naśladowały odgłosy deszczu i wiatru.

W tym tygodniu, kiedy tylko pogoda pozwalała korzystaliśmy z możliwości wyjścia na spacer oraz odwiedziliśmy żłobkowy placyk zabaw.

Dużo radości i uśmiechu wywołały także zakupione, z okazji Dnia Kobiet, przez rodziców bujaczki, za które bardzo dziękujemy.

 

Opracowała Beata Babij

 

 

Wiosenna pogoda