Wizyta IPN w szkole

19 czerwca 2023r. w klasach 2a, 3a, 3b oraz 3c Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lutyni zostały przeprowadzone zajęcia prowadzone przez pracownika IPN we Wrocławiu- Marka Gadowicza.
Podczas zajęć, uczniowie wysłuchali historii niedźwiedzia Wojtka, bohatera oraz pupila żołnierzy 22.Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2.Korpusie Polskim dowodzonym przez gen.
Władysława Andersa. Dzięki dużemu zainteresowaniu oraz aktywnemu uczestniczeniu w zajęciach prowadzący miał możliwość rozwinąć temat prelekcji i zaprezentować inne zwierzęta, które zapisały się w historii Wojska Polskiego : Baśki Murmańskiej czy Kasztanki.

Dziękujemy serdecznie panu Markowi Gadowiczowi za wspaniałe oraz wartościowe zajęcia.

M. Jahn

21 czerwca 2023