Wizyta klasy 8d w firmie Technopomiar

13 października 2022r. uczniowie klasy 8d wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do firmy Technopomiar  we Wrocławiu, która specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań pomiarowych dla kluczowych gałęzi przemysłu oraz oferuje rozwiązania w zakresie pomiarów parametrów fizykochemicznych cieczy i gazów. Wizyta była możliwa dzięki zaproszeniu jednego z rodziców uczniów w/w klasy, pracownika tej firmy pana Piotra Śliwy, który w sposób bardzo dokładny i zrozumiały opowiadał  o aparaturze i systemach pomiarowych. Podczas odwiedzin uczniowie uczestniczyli w pokazach fizykochemicznych. Specjaliści zademonstrowali możliwości sprzętu i opowiedzieli o swojej pracy. Młodzież mogła poczuć atmosferę zakładu pracy, w której pracownik pełni fachową i odpowiedzialną rolę. Dalszą częścią spotkania był spacer po obszarze obiektu, stanowiącego swoisty kompleks z laboratorium oraz skomputeryzowanym zapleczem pracowniczym.

Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe gadżety firmowe i zabrali do domu niezapomniane wrażenia.

Dziękujemy firmie Technopomiar  za wprowadzenie  w świat poszukiwanych zawodów i nowoczesnych rozwiązań.

Katarzyna Kusznir

26 października 2022